Unikalna lokalizacja

Ośrodek Wypoczynkowy POLSKIE MORZE jest położony w Pobierowie – nadmorskim uzdrowisku, słynącym z pięknych plaż, najbardziej wysuniętym na zachodzie punkcie Wybrzeża Rewalskiego.

Pobierowo to duże kąpielisko morskie, położone wśród nadbałtyckich lasów. Pas zieleni o szerokości 2 km ciągnie się w tym rejonie wzdłuż brzegu Bałtyku, chroniąc okolicę przed wiatrami morskimi. Szerokie plaże, wyjątkowej czystości woda i położenie przyczyniły się do otrzymania przez Pobierowo – Błękitnej Flagi ( wyróżnienia przyznawanego za wyjątkowe walory wypoczynkowe, czystość i zapewnienie bezpieczeństwa turystom) Specyficzny mikroklimat powoduje dodatkowo wzrost zainteresowania tym rejonem osób z problemami przewlekłego nieżytu górnych i dolnych dróg oddechowych, alergii i chorób tarczycy.

Pobierowo to nie tylko enklawa dla lubiących cieszę i szum morza. Pełno tutaj kafejek, restauracji, barów i ogródków piwnych. Nie brakuje atrakcji w postaci festynów rodzinnych, turniejów sportowych i koncertów znanych zespołów.

To miejscowość znana również z dogodnych warunków do uprawiania windsurfingu i innych sportów wodnych. Lasy zachęcają do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Czynny wypoczynek zapewnią Państwu również wycieczki do Wolińskiego Parku Narodowego, na terenie, którego liczne szlaki rowerowe i spacerowe prowadzą do najciekawszych zakątków wyspy słynących z niepowtarzalnego ukształtowania terenu. Klifowy brzeg z malowniczymi ruinami kościółka z XV wieku w Trzęsaczu, rezerwat żubra, latarnia morska w Niechorzu, jezioro Liwia Łuża, będące rezerwatem ptaków to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji, które warto odwiedzić w trakcie wypoczynku.

Ośrodek POLSKIE MORZE usytuowany został w najatrakcyjniejszej części Pobierowa, u zbiegu ulicy Grunwaldzkiej i Moniuszki, tuż przy morzu.Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma prawie 4 km długości i łączy wschodni i zachodni kraniec Pobierowa. Ośrodek dzieli ulica Moniuszki, która stanowi bezpośrednie zejście na plażę.